campuspet loading

 GENEL  EĞİTİM;     

Campuspet Training köpeğiniz için uygun olan eğitim programını hazırlarken, sizi de bu programa dahil ederek, her koşul ve durumda siz ve köpeğinizin uyumlu bir takım olmanızı amaçlar.

Bu özgün eğitim programında köpeğiniz ev ve şehir kuralları için gerekli olan komutları öğrenirken, eğlenceli fiziksel egzersizler ve mental oyunlarla problem çözme becerilerini de geliştirecektir. İyi eğitilmiş bir köpek ancak iyi bir idareci ile mükemmelleşir. Bu program sizi köpek eğitimi ve idareciliği konusunda pratik uygulamalar ve teorik bilgilerle donatarak, iyi bir idareci olmanızı sağlayacaktır. Köpeğinizin eğitimi esnasında alacağınız idarecilik eğitimi,köpeğinizle ile ilgili ileride karşınıza çıkabilecek problemlerin çözümünde size yol gösterici olacaktır.

 

Campuspet Training Köpeğinizi Nasıl Eğitir:

 1. Motive ederek Eğitiriz: Motivasyon öğrenme sürecinde anahtar bir unsurdur. Pozitif deneyimler ve teşvik köpeklerin öğrenme konusundaki isteğini artırırken aynı zamanda özgüven desteğini de sağlar. Motivasyon aracı olarak "sözel destek" verir ve "sırtını sıvazlarız"
 2. Pozitif Atmosferde Eğitiriz: Köpekler sevildiklerini ve güvende olduklarını hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Kabul edici ve sıcak  bir ortam, ürkütücü ve rekabeti körükleyici (Eğitim Çiftlikleri gibi) bir ortama nazaran öğrenmeyi daha çok destekler.
 3. Oyun Oynayarak Eğitiriz: Köpekler doğal öğrenicilerdir. Oyun fiziksel, duygusal ve sosyal alanlar gibi gelişim alanlarını desteklediğinden köpeğe yeni bilgiyi "oyun" şeklinde sunarız.
 4. Hareket Ederek Eğitiriz: Köpekler doğal olarak sürekli hareket halindedirler. Dikkat süreleri kısadır ve hareketsiz kalarak öğrenmeleri zordur.köpeklerin enerjilerini baş, gövde, bacaklar gibi tüm vücutlarını kullanabileceklerini etkinliklere yöneltiriz.
 5. Sosyalleştirerek Eğitiriz: Köpekler yavruluk döneminde kardeşlerini, yetişkin dönemde arkadaşlarını ( sahipleri, kendi türü veya diğer petler) izleyerek ve onlarla oynayarak çok şey öğrenirler. Sosyalleşmek öğrenmenin anlamlı bir yoludur.Sosyalleştiririz.
 6. Zihinsel Uyarım Sağlayarak Eğitiriz: Köpekler görerek, duyarak, dokunarak ve tadarak öğrenirler. Her duyu organı beyne giden bir yol olarak düşünülerse duyu organlarının dahil edildiği bir öğrenme sürecinde öğrendikleri bilgiler daha kalıcı olur.
 7. Tekrar Ederek Eğitiriz: Öğrendikleri komutların kalıcılığını sağlamak için tekrar ederek eğitiriz.

  

YAVRU EĞİTİM;

 • Yavru köpeğinize tepeden baktığınızda çok küçük olduğunu düşünebilir, eğitimi için henüz erken olduğuna karar verebilirisiniz.
 • Ancak çok hızlı büyürler.Bu hızlı büyüme sürecinin ilk 16 haftası çok önemlidir.köpeklerin sosyalleşme dönemi olarak tanımlanabilecek bu dönemde yavru köpeğinizin edineceği doğru deneyimler onun karşılaşabileceği birçok sürprize hazırlıklı olmasını sağlar.
 • Bir zamanlar aşı için veterinerine götürürken, kucağınızda zorlanmadan taşıdığınız sevimli yavrunuz bir gün 35-40 kilograma ulaştığında çevresel uyaranlara karşı verdiği aşırı sosyal ve heyacanlı ya da tersi davranışlar onu kontrol etmenizi epeyce zorlaştırabilir.
 • Oysa yavruluk döneminde iyi sosyalize edilmiş ve eğitilmiş köpekler, sahipleriyle uyumlu ve mutlu bir hayat sürerken; sosyal alanlarda daha çok özgür kalma imkanı bulurlar.

 

 • Köpeğnize daha çok özgürlük sağlayabilmeniz için.
 • Başını derde sokmayacağından emin olup, ona heryerde güvenebilmeniz için.
 • Ona hayatı tanıma fırsatı verebilmeniz için

                  

Natural  Puppy Class

 • Yavru eğitim ve sosyalleştirme programımız köpeğinize hayatı keşfetme size de onu daha yakından tanıma ve anlama fırsatı sunuyor.Bu programda köpeğinizle birlikte öğrenirken aynı zamanda eğleneceksiniz.İlk adımların doğru atılması ileride karşılaşabileceğiniz problemlerin düzeltilmesinden daha kolaydır.

                                                              

Nasıl sosyalleştiririz? Nasıl eğitiriz?

 • Yaklaşık 4 hafta süren bu program  sosyal alan çalışmaları ağırlıklı olmakla birlikte kontrol eğitimi çalışmalarını kapsar.
 • Bu eğitim yavru köpeğinizin şehir yaşantısı içinde insanlara,köpeklere ve diğer uyarıcılara karşı sağlıklı tepkiler vermesini hedeflerken sizin de köpeğiniz için iyi idareci olmanızı sağlayacaktır.
 • Programa dahil olan yavrunuz, veteriner kontrolleri yapılmış,bulaşıcı hastalığı olmayan kendi yaş grubundan farklı cinsiyet ve ırktan arkadaşları ile biraraya gelerek sosyalleşir.
 • Dezenfekte olan sınıfmızda :Agility Basic Tunnel,Activity Hurdle,Agility Alalom,Dogwalk,Agility seesam gibi bir eğitim parkuru bulunmaktadır.Bu parkur yavru köpeğinizin vücut hareketlerini keşfetmesinde ona yardımcı olacaktır.
 • İstenmeyen oyun ısırıkları,eşya kemirme,yalnız kalamama gibi sorunlar da bu program sayesinde çözülmektedir.
EĞİTİM